Joanna Stachowiak

 

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog, pedagog, terapeuta integracji sensorycznej, nauczyciel – konsultant w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, znawczyni tajników z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej, zwolenniczka interdyscyplinarnej edukacji, pasjonatka tańca, tenisa ziemnego i kryminałów, patentowany żeglarz. Trudno jest mi wyobrazić sobie życie, każdą jego płaszczyznę, bez kooperacji.

Lidia Bochan

  

Kulturoznawca z wykształcenia. Wieloletni nauczyciel w szkołach średnich, nauczyciel bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Pile. Sztuką pasjonuje się od zawsze. Miłośniczka gór i górskich biegów. Czynna biegaczka regularnie startująca w zawodach. Gromadzi nowości książkowe prywatnie i zawodowo.

Danuta Kitowska

 

chemik, dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, trener, nauczyciel akademicki, konsultant w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, sketchnoter, graphic recorder. Specjalizuje się w zarządzaniu wiedzą, od wielu lat promuje notowanie graficzne jako element podnoszący efektywność nauczania i uczenia się. Autorka i realizatorka wielu programów oraz kursów dla nauczycieli, studentów i uczniów. Autorka bloga: nauczona.pl


Katarzyna Kwaśnik

 

Nauczyciel geografii, a obecnie nauczyciel - konsultant w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Pasjonatka myślenia wizualnego. Namawia nauczycieli do bycia kreatywnymi i odważnymi, zarówno w myśleniu, jak i działaniu. Edukację traktuje jako całościowy, spójny system, którego części muszą być połączone – tylko wtedy możliwy jest pokoleniowy sukces.

Monika Kłos

 

doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, coach, licencjonowana trenerka Structogramu. Współwłaścicielka Pracowni Edukacji i Coachingu, trenerka biznesu, pasjonatka i zwolenniczka wdrożeń wykorzystujących badania nad mózgiem ludzkim. Pracuje z ludźmi w zakresie komunikacji, strategii biznesowych i rozwojowych. Od wielu lat związana ze środowiskiem akademickim. Zainteresowania naukowe w obszarze neurodydaktyki, szczególnie w obszarze neuroprzywództwa. Główny specjalista w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.

Grzegorz Bogacz

 

dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, wykształcenie – wyższe magisterskie, nauki społeczne, edukator Programu Term IAE, dyrektor CDN w Pile od 1 września 1997 r. Doświadczenie zawodowe – nauczyciel w szkole podstawowej, dyrektor szkoły, wizytator Kuratorium Oświaty, wykładowca na studiach podyplomowych dla nauczycieli. Autor i realizator wielu programów oraz kursów dla nauczycieli w szczególności dyrektorów szkół/placówek, w tym projektów dofinansowywanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Paweł M.Owsianny

 

Doktor nauk biologicznych, geograf i hydrobiolog. Zastępca dyrektora - prodziekan Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile. Badacz bruzdnic (Dinoflagellata). Główny specjalista w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. Pasjonat i realizator edukacji outdoor’owej - leśnej edukacji, hydrowycieczek i nauki geotropem.  Kierownik zespołów naukowych m.in. badań na Spitsbergenie, czy podwodnych badań jezior Tatr. Autor obszarów chronionych (m.in. Natura 2000 - Ostoja Pilska, Uroczyska Kujańskie, Dolina Łobżonki). Instruktor nurkowania osób z niepełnosprawnościami i kajakarstwa. Jak tylko może - żegluje, jeździ konno i na nartach. Szczęśliwy mąż, ojciec trzech córek.

Joanna Blajchert

 

nauczycielka chemii w Szkole Podstawowej nr 5 w Pile, doradca metodyczny w pilskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pasjonatka niestandardowych sposobów pracy z uczniami. Autorka Festiwalu Nauk Przyrodniczych, współautorka chemiczno-fizycznych innowacji pedagogicznych, opiekunka Szkolnego Klubu Młodego Odkrywcy.

SZTAB ORGANIZACYJNY

Izabella Bartol

 

 

nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 5 w Pile, socjoterapeuta, doradca metodyczny w pilskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pasjonatka uczenia siebie i innych. Miłośniczka wykorzystywania nowoczesnych technologii i myślenia wizualnego w edukacji. Autorka programu klasy z innowacją filmową, realizatorka wielu projektów na platformie eTwinning. Swoim doświadczeniem dzieli się na blogu polskizklasa.pl. Członek grupy Superbelfrzy RP.

Anna Dagmara Pozierak

 

Twórczyni i realizatorka warsztatów z zakresu Technologii Informacyjno – Komunikacyjnej: dla nauczycieli - Szkoła TIK, dla uczniów – Szkoła kodowania!  Trener młodych programistów z Archipelagu Rozwoju. Pasjonatka i propagatorka interaktywnych form edukacji. Prywatnie cykloturystka

Karolina Skotarczak – Dobrzyńska

 

Nauczyciel - konsultant w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, informatyk, nauczyciel, certyfikowany coach, trener myślenia wizualnego, pasjonat edukacji i neurodydaktyki, graphic recorder, jachtowy sternik morski i motorowodny z doświadczeniem w pływaniu na jeziorach, morzach i oceanie, ratownik WOPR, instruktor sportu - narciarstwo, studentka retoryki na UJ. Współtwórca Archipelagu Rozwoju, miejsca w którym edukacja z założenia jest interdyscyplinarna, bo nie da się jej dzielić na standardowe przedmioty. 

NADNOTECKI INSTYTUT UAM
W PILE
UL. KOŁOBRZESKA 15
64-920 PIŁA

CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI   

W PILE

UL. BYDGOSKA 21

64-920 PIŁA

KONTAKT